2017. 10. 10.

Elhunyt Devich János

Ahogyan az egész hazai zenei életet és zeneművészeti oktatást, a Nádasdy Alapítványt is veszteség érte. Devich János korábban tagja volt a kuratóriumnak, majd később is teljes odaadással segítette zenei programjaink szervezését, a szabadtéri operákat, a “Vonósnégyes párbeszéd a természetben” eseményét, és szimpóziumaink kamarakoncertjeit fiatal, tehetséges tanítványait ajánlva.
Igazi művész, tanítványait szerető pedagógus és odaadó közéleti ember volt, akire mindig lehetett számítani. Sokunk barátjaként is tisztelhette Jánost. Váratlanul ért minket távoztának híre.
Ami innen nézve halál, az túlnanról nézve születés és fordítva – vallotta Bolyai Farkas. Ebben megnyugodva gondolunk Jánosra, amint égi vándorútját megkezdi, és onnan veti gondoskodó tekintetét ránk, ittmaradottakra.

A Nádasdy Alapítvány kuratóriuma nevében
Ertsey Attila