2013. 06. 28.

Ökológia és a művészet szerepe a paradigmaváltásban

2013. január 15-én elhunyt gróf Nádasdy Ferenc, a Nádasdy Alapítvány és Nádasdy Akadémia létrehozója. Ezzel az Alapítvány és Akadémia egy korszaka lezárult, és egy új vette kezdetét.
A Nádasdy Akadémia fő missziója a Nádasdy Ferenctől származó „fenntartható környezet” fogalmának megismertetése volt, mely túllép a „fenntartható fejlődés” növekedés- és profitorientált ideológiáján, mert felsimeri, hogy maga a növekedés és a profit okozza a természeti környezet pusztulását.

A valódi gyógyuláshoz paradigmaváltásra van szükség, melynek szemléleti alapjait vetette meg az Akadémia létrehozatalával Nádasdy Ferenc, maga mellé gyűjtve az ökológia és a művészetek legismertebb képviselőit, Lányi Andrástól Makovecz Imréig.

Nádasdy Ferenc egy globális üzenetet hordozó szellemi centrum ígéretét képviselte. Halálát követően az Alapítvány kuratóriuma újra kívánja fogalmazni az Alapító szándékát, és új célokat tűz ki az Akadémia elé.